2017/2018 навчальний рік німецької мови

/Files/images/_2017/36388.jpg Рішення про проведення Українсько-німецького року мов було прийнято у 2016 році міністрами закордонних справ обох країн, щоб через 25 років після початку дипломатичних відносин поглибити взаємну довіру та дружбу між Німеччиною та Україною, а також ще більше розвинути співпрацю у сферах освіти та культури.

Урочисте відкриття відбудеться в рамках проведення спільного Фестивалю мови та культури у вересні 2017 року в місті Києві. Спільний Рік мов завершиться влітку 2018 року проведенням міжнародного Освітнього конгресу. Протягом всього року мова та література стануть платформами для передачі сучасної культури, освітніх стандартів та європейських цінностей.

Організаторами Українсько-німецького року мов 2017/2018 є Міністерство закордонних справ ФРН, Посольство Німеччини в Україні та Goethe-Institut в Україні (координація проекту) за домовленістю з Міністерством освіти і науки та Міністерством закордонних справ України. При плануванні та проведенні проектів і заходів відбувається тісна взаємодія з іншими німецькими культурними та мовними організаціями в Україні, а також з українськими партнерами, які входять до їхньої розгалуженої мережі.

Метою Українсько-німецького року мов є поглиблення існуючої співпраці між установами освіти та культури обох країн та започаткування нових довгострокових партнерських стосунків і проектів. Програмні заходи будуть спрямовані на широку аудиторію. Програма Українсько-німецького року мов включає три основних тематичні напрямки:

  • Німецька мова відкриває перспективи для молодого покоління:Завдяки німецькій мові молоді українці отримують підтримку в їхньому професійному розвитку і перед ними відкриваються кар’єрні перспективи. Вона є ключовим елементом культурної освіти.
  • Знайти спільну мову для вшанування пам’яті та вираження власної громадянської відповідальності:Історично-критична пам’ять та поточна активна участь громадянського суспільства є ключовими елементами досягнення стабільності та посилення України, які підтримуються за допомогою дискурсу та проектів обміну між двома країнами. Ми хочемо підтримати пам’ять, яка допускає багато аспектів та підходів, яка підкреслює особисту відповідальність і, таким чином, спонукає громадянське суспільство до активної участі з почуття особистої відповідальності.
  • Українсько-німецький літературний діалог:Наші точки дотику в Європі:Підтримка перекладів та літературні зустрічі є тими платформами, завдяки яким стає зрозумілою суть спільного мирного проекту європейської інтеграції і за допомогою яких можна вести діалог про цінності в Європі, які нас поєднують.

Одночасно спільний Рік мов повинен цілеспрямовано сприяти посиленню позицій української мови в Німеччині.


План заходів з реалізації проекту «Українсько-німецький рік мов 2017/2018» в Київському районі міста Харкова

Конкурс «МОЯ ШКОЛА МАЙБУТНЬОГО»

У межах Українсько-німецького року мов, за підтримки Міністерства освіти та науки України та ініціації міжнародного інституту Німеччини Goethe-Institut, організований конкурс «Моя школа майбутнього».

Мета конкурсу – мотивація педагогів до планування міждисциплінарного проекту для команди та його реалізація зі школярами після ознайомлення з програмою «Нова українська школа» та новим законом «Про освіту».

Учителі та учні шкіл, де вивчають німецьку мову, можуть подати проект на конкурс «Моя школа майбутнього». Переможці поїдуть до Німеччини та ознайомляться з освітніми інноваціями цієї країни. Учасники, які посядуть II та III місце, отримають цінні призи.

Докладніша інформація про конкурс та вимоги до робіт кандидатів розміщені за посиланням: https://goo.gl/DoMM6P. Електронна адреса координатора конкурсу для запитань конкурсантів та надання проектів: viktoria.korzhyk@goethe.de.

Термін подачі проекту до 31 березня 2018 року.


Районні заходи з нагоди Року німецької мови

З 01 грудня по 27 грудня 2017 року на базі Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 134 Харківської міської ради Харківської області у рамках Року німецької мови відбулась районна виставка різдвяних календарів.


Галерея "Районна виставка різдвяних календарів у рамках Року німецької мови"

08 грудня 2017 року в Харківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 134 Харківської міської ради Харківської області в рамках Року німецької мови в Україні пройшов фестиваль німецької мови за темою «Традиції та звичаї німецькомовних країн».

У фестивалі взяли участь учні закладів загальної середньої освіти №№ 1, 5, 16, 17, 36, 62, 110, 134, 158, 166, 172.

У театралізованій формі учасники фестивалю представили Різдвяні традиції Німеччини, Австрії, Швейцарії, Люксембургу та Ліхтенштейну.

Учні школи № 5 продемонстрували танцювальні традиції Німеччини. Учні спеціалізованої школи № 62 вивчили і поділились із глядачами із спортивними старовинними традиціями Швейцарії. Учні школи № 110 познайомили глядачів із карнавальними традиціями німецькомовних країн.

Учаснкии фестивалю підготували традиційні Різдвяні календарі та взяли участь в конкурсі поетичних перекладів.

Усі учасники отримали солодкі подарунки і святковий настрій.

В рамках фестивалю пройшов конкурс перекладів для учнів "Осінній сад", під час якого учні мали змогу продемонструвати свої таланти з перекладу віршів з німецької на українську/російську мову або з української/російської мови на німецьку.

/Files/images/_2018/_091220173.jpg

/Files/images/_2017/IMG-5adf8f65ebbef6c0d2d7e4a9de519874-V.jpg 16 листопада 2017 року на базі Харківської школи архітектури відбулося нагородження переможців регіонального конкурсу дитячого малюнку "Живемо разом і змінюємо світ".

Цей конкурс проходив в межах заходів молодіжної та культурної програми з нагоди реалізації проекту "Тижні Німеччини в Україні 2017". Почесними гостями цього заходу були перша леді України Марина Анатоліївна Порошенко та голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Олександрівна Світлична. Вони привітали учнів з перемогою та провели церемонію нагородження.

Серед переможців конкурсу є і наші діти: учні ХСШ № 133 "Ліцей мистецтв" (Завгородня С. - І місце, Бастяжиян Г., Лещук Б., Калубелов О. - ІІ місце, Катрич К. - ІІІ місце) та учень ХСШ № 17 (Фесенко О. - ІІ місце).

Вітаємо учнів!

Кiлькiсть переглядiв: 578