Медіатека

Сьогодні бібліотеки намагаються відповідати сучасним інформаційним потребам користувачів у отриманні освіти, професійному самовдосконаленні та культурному збагаченні і саме тому створюють структурні підрозділи, які за своїм обладнанням, ресурсним фондом, змістом роботи і сервісом мають відповідати цим вимогам. Одним із різновидів таких підрозділів є медіатеки.

У сучасному інформаційно-комунікаційному середовищі зустрічається досить велика кількість версій трактування медіатек. Існує думка, що медіатека – це загальна назва зібрання цифрових носіїв інформації (CD/DVD, дискет) або наявність комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет з її мегаресурсами і вільним доступом до них користувачів. Дехто з фахівців розглядає медіатеку як окремий інтегруючий структурний підрозділ бібліотеки, що дає можливість користуватися виключно мультимедіа, електронними ЗМІ, Інтернетом та сервісом комп’ютерних послуг.

За умов сучасного технічного оснащення медіатека дозволяє і передбачає формування та створення електронних версій підручників, журналів, художньої літератури, використання певних спеціальних технологій роботи в Інтернеті, фрагментів текстів, зображень, окремих звуків, схем, які можуть суттєво доповнювати те чи інше джерело або стати частиною віртуального інформаційного ресурсу всієї бібліотеки.

Освітні ресурси розділені на групи:

  • Художні твори
  • Інтернет-ресурси
  • Підручники
  • Відео для навчання на YouTube
  • Енциклопедії
ШКІЛЬНА МЕДІАТЕКА В СУЧАСНОМУ БІБЛІОТЕЧНОМУ ПРОСТОРІ: ІННОВАЦІЇ, РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
Шкільна медіатека – ресурсний центр забезпечення якості освітнього процесу
ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ ПРО МЕДІАТЕКУ
Проект положення про шкільну бібліотеку
Медіа-центр у структурі роботи шкільного абонементу
Посадові обов'язки працівника шкільної медіатеки
Бібліотечні інновації
Бібліографічний опис електронного ресурсу
Кiлькiсть переглядiв: 2126