Семінари-практикуми

21 лютого 2019 року на базі Харківського ліцею № 107 Харківської міської ради Харківської області вчителі історії провели майстер-класи для вчителів району за темами: "Українська революція: шлях до незалежності і краху" (Безсмертна О.М., ХСШ № 17), "Організація пошукової діяльності учнів на уроках всесвітньої історії в умовах модульно-розвивальної системи навчання" (Кулик В.І., ХЗОШ № 164), "Нестандартний підхід до вивчення економічних питань в курсі суспільно-гуманітарних дисциплін у форматі їх комплексного навчально-методичного забезпечення" (Меделяєв В.М, ХЛ № 107), "Інтелектуальні ігри на уроках історії" (Дончик М.В., ХЛ № 107). Детальніше ...

06 лютого 2019 року на базі Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Харківської міської ради Харківської області відбувся тренінг для вчителів історії за темою: "Організація та підготовка учнів до турніру юних істориків". Детальніше ...

12 квітня 2018 року на базі методичного центру Управління освіти адміністрації Київського району Харківської міської ради відбулось районне методичне об'єднання вчителів історії. Детальніше ...

14 березня 2018 року вчитель Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 52 Харківської міської ради Харківської області Гальєва Л.Г. провела майстер-клас для вчителів історії за темою "Контрольно-оціночна діяльність учителя як фактор підвищення мотивації учнів до навчання". Детальніше ...

13.02.2018 року вчитель історії Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 166 "Вертикаль" Собіна Валентина Іванівна провела урок в 11 класі за темою "Перебудова».
Метою уроку було ознайомити учнів з процесами, які відбувалися в період 80-х рр.. в Радянському Союзі та їх вплив на розвиток України; розвивати вміння учнів вести самостійну дослідницьку діяльність, вміти систематизувати здобутий матеріал та вміти виділяти головне; формувати почуття толерантності та вміння аргументувати власну позицію, робити висновки; виховувати громадянську свідомість та повагу до історичного минулого своєї держави.

Під час уроку учні працювали за планом:

1. Необхідність суспільних перетворень. М.Горбачов.

2. Початок «перебудови», її особливості в Україні.

3. Наростання економічної кризи в Україні у 1-й половині 80-х рр.

4. Чорнобильська катастрофа – національна трагедія України.

Учні працювали з підручником, у зошитах робили схему "Перебудови". Учні передивился ролик про аварію на ЧАЕС.

Під час уроку учні визначили чому зміни «перебудови» не принесли очікуваних результатів.

12.02.2018 року вчитель історії Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 158 Харківської міської ради Харківської області Лактіонова Тетяна Олександрівна провела урок-конференцію у 7 класі за темою "Культура Русі - України в другій половині XI - першій половині XII століття", метою якого було визначити як розвивалася культура Київської Русі в другій половині ХІ — першій половині ХІІ ст.; які видатні пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва Русі збереглися до теперішнього часу; яку роль відіграла Київська Русь в історії середньовічної Європи; розвивати навички роботи з атласом та контурною картою.

Під час уроку-конференції учні виступали з доповідями, виступали в ролі журналістів та членів журі.

09.02.2018 року вчитель історії Харківського технологічного ліцею № 9 Харківської міської ради Харківської області Руденко Сергій Олександрович провів урок у 8 класі за темою "Заселення і розвиток Слобідської України", метою якого було визначити адміністративно-територіальний устрій Лівобережної Гетьманщини і Слобожанщини; характеризувати господарський розвиток і розвиток землеволодіння на цих землях;;продовжити формування навичок критичного мислення учнів; виховувати учнів у дусі поваги до історичної боротьби і здобутків українського народу,назвати причини заселення Слобідської України,показувати на карті напрямки найважливіших воєнних походів, центри полків Слобідської України,розвивати навички роботи з атласом та контурною картою.

Під час уроку учні дізнались:

- Чому московський уряд не міг створити ефективну систему оборони своїх південних кордонів та чому царський уряд не хотів приєднувати Слобожанщину до Гетьманщини?
- За якими законами жили козаки на Слобожанщині?

Учитель супроводжував розповідь показом на карті.

Учні працювали з контурними картами, роздатковим матеріалом, підручником.

06.02.2018 року вчитель історії Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 52 Харківської міської ради Харківської області Гальєва Любов Григорівна провела урок в 6 класі за темою "Греко-перські війни", метою якого було визначити передумови та причини війн; розвивати навички роботи з атласом та контурною картою, сформувати уявлення про стратегію й тактику воюючих держав, скласти власне уявлення про значення військової муштри та любові до Батьківщини, розширити розуміння військової могутності греків; закріплювати уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; розуміння питань патріотизму.

Під час уроку учні ознайомились із причинамигреко-перських війн, визначили основні події греко-перських війн. Учні працювали з контурними картами, роздатковим матеріалом, підручником.

9 листопада 2017 рокуна базі методичного центру Управління освіти відбулась інформаційна нарада вчителів історії
17 листопада 2016 року у Харківському ліцеї № 4 Харківської міської ради Харківської області відбулось засідання районного методичного об'єднання вчителів історії та правознавства
21 квітня 2016 року на базі Харківської гімназії № 172 Харківської міської ради Харківської області відбувся семінар для вчителів історії ЗНЗ району за темою «Національно-патріотичне виховання на уроках суспільнознавчих дисциплін»
16 березня 2016 року на базі Харківського приватного ліцею „Професіонал” учитель Овсянніков Олексій Миколайович презентував для вчителів історії району відкритий урок за темою „Здобутки і труднощі державотворення у незалежній Україні”
10 березня 2016 року на базі ХЗОШ № 52 відбувся майстер - клас для вчителів історії району за темою «Використання інформаційно-комунікативних технологій при вивченні історії», який провела Пархоменко Марія Вікторівна, як учитель, що атестується
27 квітня 2015 року на базі Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 37 Харківської міської ради Харківської області відбувся семінар для вчителів історії за темою "Формування національної свідомості і патріотизму в учнів на уроках історії"
13 березня 2015 року на базі Харківського ліцею № 107 відбувся семінар для вчителів історії та правознавства за темою "Створення ситуації успіху, як фактору підвищення пізнавальної активності учнів"
13.03.2015 Семінар для вчителів історії та правознавства
21.01.2015 Методичне об'єднання вчителів історії
Кiлькiсть переглядiв: 144