Наші новини

20 вересня 2019 року відбулось засідання районного методичного об'єднання вчителів російської мови та зарубіжної літератури на базі Харківського ліцею № 107 Харківської міської ради Харківської області. Детальніше...

07 лютого 2019 року на базі Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 17 Харківської міської ради Харківської області учителі вищої кваліфікаційної категорії Потапенко Л.Т. та Ягнюк Н.І. провели майстер-класи за темою: "Використання інформаційно-комунікативних технологій на уроках російської мови" (на прикладі вивчення роману Ф. Достоєвського "Злочин і кара") для вчителів російської мови та літератури району. А учитель Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 164 Пугаченко В.М. провела майстер-клас за темою "Реалізація наскрізної змістової лінії "громадянська відповідальність" на системно-узагальнювальному етапі вивчення роману Мігеля Сервантеса де Свадра "Дон Кіхот".

27 лютого 2018 року у Харківській гімназії № 55 Харківської міської ради Харківської області відбувся майстер клас для вчителів російської мови та літератури за темою "Метод проектів як засіб креативно-пізнавальної діяльності учнів", який провела учитель-методист Щиголь Т.М.

22 лютого 2018 року у Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 5 Харківської міської ради Харківської області відбувся майстер клас для вчителів російської мови та літературиза темою "Детали в художественной литературе и сценическом искусстве как средство раскрытия характера", який провела спеціаліст вищої категоріїЇ, старший учитель, учитель-методист Тимошенко Н. А.

19 лютого 2018 року на базі Харківського педагогічного ліцею № 4 Харківської міської ради Харківської області відбувся майстер-клас вчителя зарубіжної літератури Мирошник Марини Павлівни за темою "Використання інноваційних технологій на уроках літератури" з метою узагальнення, опанування та удосконалення досвіду роботи.

Під час заходу вчителі літератури опрацьовували в групах методироботи з учнями на уроках літератури: метод мислення "Шість шляп", настільна гра "Лото", "Чорна скринька", "Загублені герої".

13.02.2018 року вчитель зарубіжної літератури Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 166 "Вертикаль" Кам'янецька Валентина Дмитрівна провела урок в 6 класі за темою "Антуан де Сент – Екзюпері ( 1900 – 1944 ). Філософська казка – притча « Маленький принц».

Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю А. де Сент – Екзюпері; зацікавити його особистістю та творами; засвоїти поняття філософська казка-притча; виховувати повагу до загально-людських моральних цінностей.

Тип уроку: урок засвоїння нових знань.

Під час уроку учні виступали з доповідями про життя і творчість письменника.

Учні визначили жанр твору - філософська казка, бо піднімає серйозні філософські проблеми – сенсу буття, дружби, відповідальності.

Під час уроку учні визначили ідейно-художній та філософський зміст твору "Маленький принц", його гуманістичну спрямованість.

08.02.2018 року вчителі зарубіжної літератури Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 166 "Вертикаль" Кам'янецька Валентина Дмитрівна та Гур'єва Валентина Олександрівна провели майстер-класи за темами "Створення на уроках зарубіжної літератури ситуацій, в яких учень повинен захищати свою позицію та відстоювати свою думку" та "Урахування психологічних аспектів при активізації пізнавальних інтересів в умовах гуманізації навчально-виховного процесу". Вчителі використовують на своїх уроках інтерактивні методи:«Мозковий штурм», «Коло ідей», «Займи позицію», «Мікрофон». Ставлячи проблемні завдання, учні самостійно шукають відповіді.

07.02.2018 року вчитель російської мови та літератури Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Харківської міської ради Харківської області Тимошенко Наталія Анатоліївна провела відкритий урок в 7 класі за темою "Оповідання А.П. Чехова" у формі театру, де головні ролі виконували учні школи, метою якого було ознайомити учнів із особливостями творчості Чехова,розвивати творчі здібності, прищеплювати інтерес до особистості та творчості письменника.Учні відмітили, що у своїх оповіданнях автор описує реальні проблеми життя: лицемірство, підлість, жадібність людей, убогість і забитість простого люду, низьку культуру.Чехов застосовує принцип недомовок, натяків; репліки часто бувають обірваними, але за паузою приховано багато чого.

/Files/images/_2018/7889.jpg

/Files/images/_2018/55.jpg

05.02.2018 року відбувся урок в 9 класі вчителя Харківського педагогічного ліцею № 4 Харківської міської ради Харківської області Мирошник Марина Павлівна за темою "Повість М.В. "Шинель", метою якого було ознайомити учнів із життям і творчістю Гоголя в Петербурзький період його біографії, історією створення комедії «Ревізор», обговорити роль України в житті письменника; розвивати творчі здібності, прищеплювати інтерес до особистості та творчості Гоголя, виховувати патріотизм.

Під час уроку учні ознайомились із Петербузьким етапом та періодом творчості Миколи Васильовича Гоголя та визначили особливості творів Петербурзького періоду.

01.03.2017 Семінар для вчителів зарубіжної літератури
27.02.2017 Майстер-клас для вчителів зарубіжної літератури
25.11.2016 Методична студія для вчителів російської мови та літератури
Вітаємо переможців V Конкурсу знавців російської словесності для учнів 8-11 класів
30.03.2016 Засідання творчої майстерні вчителів російської мови та літератури
21.03.2016 у Харківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 170 Харківської міської ради Харківської області відбувся семінар для філологів за темою "Використання інноваційних технологій в освітньому процесі на прикладі інтегрованого позакласного заходу: "2016 - Шекспір живе...""
09.04.2015 Семінар для вчителів російської мови та літератури за темою "Теоретичні основи і методика лінгвокультурологічного та дискусійного аналізу текстів різних типів: фольклорних, художніх, публіцистичних і рекламних"
19.03.2015 Засідання творчої майстерні для вчителів російської мови та літератури, світової літератури

Кiлькiсть переглядiв: 155