День безпечного інтернету

/Files/images/___2022/safer-internet-day.jpg День безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day)— відзначається у вівторок другого тижня лютого з 2004 року.

Захід було запроваджено за ініціативою європейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe (Європейська мережа безпечного Інтернету).

Цього дня в багатьох країнах світу обговорюються: шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.

День безпечнішого Інтернету має на меті досягнення об'єднання зусиль держави, бізнесу і громадськості для популяризації механізмів безпечної роботи в мережі, перш за все серед дітей та молоді.

В якості механізму викорінення найбільш небезпечного контенту створена постійно діюча «гаряча лінія» з веб-інтерфейсом, де кожен користувач може залишити свою скаргу щодо інформаційних порушень в Інтернеті.


/Files/images/___2022-2023/17.jpg 7 лютого 2023 року відзначається Всесвітній день безпечного Інтернету під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Цього року вже 20-й День безпечного Інтернету. Відповідні заходи проходять у всьому світі з метою поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання Інтернет простору.

У закладах освіти району проведено низку тематичних заходів: уроки «Інтернет - користь чи прихована небезпека», «Intertopia - Інтернет утопія країна безграничних можливостей», урок-практикум «У лабіринтах мережі», урок-тренінг «Як не стати online-їжею», урок-роздум «Цифрова Дієта», урок-суд «Розглянемо справу», урок-експедицію «Разом для найкращого Інтернету», уроки-вікторини «Безпечний Інтернет», «Безпечна подорож до країни Інтернет», «День безпечного інтернету», онлайн-гру «Вижити в Інтернеті - місія (не)здійсненна», онлайн-квести «Безпечний інтернет», «Ризик в Інтернеті», «Інтернет – безпека. Так чи ні?», конкурс тематичних аватарок «Головний злочинець в МЕРЕЖІ», виховні заходи «Безпечний Інтернет», «Неприємності в мережі Інтернет», години спілкування «День безпечного інтернету», «Інтернет. Як не потрапити в біду», організовано перегляд мультфільмів про безпечне користування Інтернетом «Нові корисні підказки. Увага! Інтернет!», «Безпечний Інтернет. Найжахливіший тиждень Петрика», «Хаппі та її суперсила», відеоролика «Не будь рабом гаджетів!», створення хмаринки слів «Безпечний Інтернет», кроссенсу «Права людини онлайн».

Педагоги провели бесіди з учнями щодо правил користування та поведінки в Інтернеті «Шість правил розумного користувача Інтернету», ознайомили з пам'ятками про безпечне користування Всесвітньою мережею Інтернет, учні розробили власні пам'ятки «Безпека в Інтернеті».

Також учителі взяли участь в онлайн-квесті для освітян до Дня безпечного інтернету від Google Україна та Міністерства освіти і науки України, а учні – у вебквесті «Як козаки безпеку шукали» для учнів до Дня безпечного Інтернету.

До Дня безпечного інтернету освітяни району пройшли безкоштовне навчання за програмами “(Не)безпека в час війни” та “Онлайн-загрози в час війни: як захистити себе?” від освітнього проєкту#stop_sexтинг з метою удосконалення компетентностей щодо основ безпечної поведінки дітей в умовах воєнного стану. У межах акції #stop_sexтинг провели бесіди з учнями та організували перегляд відео «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик».

Заходи пройшли в легкій, позитивній атмосфері та викликали у дітей цікаві й захоплюючі емоції.

Фото доступні за посиланням.

/Files/images/___2022-2023/ДБІ 2023.jpg

Безкоштовне навчання за програмами “(Не)безпека в час війни” та “Онлайн-загрози в час війни: як захистити себе?”

Онлайн-марафон ДБІ 2023


/Files/images/___2022/166 1.jpg 08 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

У закладах освіти району проведено тематичні заходи: тренінгові заняття "Правила безпеки в Інтернеті", бесіди "Ми – за безпечний інтернет", "Твій інтернет - твій вибір", "Твоя безпека – твоя відповідальність", інформаційні хвилинки "Безпека в Інтернеті", заняття «Моя перша подорож безпечним онлайн-простором», подорожі до країни «Безпечного Інтернету», відео-уроки «Інтернет- друг чи ворог? Як безпечно користуватись Інтернетом», міні-конференції «Інтернет-залежності», акція «день без мобільних телефонів», лекції та семінари-практикуми для педагогів "Безпечне користування інтернетом", «Дітям про безпечний Інтернет». Вихованці закладів дошкільної освіти району складали правила безпечної поведінки в мережі Інтернет, обговорювали уявні тематичні ситуації, були учасниками дидактичних та сюжетно-рольових ігор за темами: «Де причаїлась небезпека», «Користь-шкода», «Коли Інтернет – це добре, а коли – погано?».

Більше 200 педагогів району взяли участь у Всеукраїнському онлайн-флешмобі до Дня безпечного Інтернету, який проводився в рамках співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України. У рамках заходу було зареєстровано рекорд України щодо виконання освітянами цифрових вправ у віртуальних кімнатах Google for Education.

Під час заходу учасникам було презентовано можливості цифрових інструментівGoogle Workspace for Education, «Посібник із безпеки дітей в Інтернеті». Також учасники виконали вправи у віртуальних кімнатах, отримали рекомендації щодо обережності та відповідальності під час роботи в Інтернеті, дізнались як використати готові методичні рішення для формування навичок інформаційної безпеки, отримали підготовлений кейс для впровадження в освітній діяльності.

Переглянути фотозвіт можна за посиланням.


/Files/images/___2022/день безпечного інтернету 2021.jpg 09 лютого 2021 року - Міжнародний день безпечного Інтернету.

Учні закладів освіти району з нагоди Міжнародного дня безпечного інтернету взяли участь у Safer Internet Day Challenge 2021 (програма академій Cisco та провідних університетів України за підтримки Інституту модернізації змісту освіти). Учні змогли протестувати безпечність своєї поведінки в цифровому світі – пройти короткий тест; перевірити знання основних термінів з Кібербезпеки – показати кращий час у навчальній грі, ніж однокласники; довести свій рівень компетенцій – отримати цифровий бейдж за курсом Академії Cisco “Вступ до Кібербезпеки”. Також для учнів шкіл району були проведені тематичні ранкові зустрічі, тренінгові заняття, бесіди та інформаційні хвилинки.


/Files/images/___2022/9.jpg 11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Цього року основною темою заходів у закладах загальної середньої освіти району була безпечна комунікація дітей в інтернеті. Актуальність теми полягає в тому, що сучасні діти більшу частину вільного часу проводять в інтернеті, де завдяки вільному доступу ознайомлюються з інформацією, яка може бути для них шкідливою, також спілкуються не лише з друзями з реального життя, а й заводять нові знайомства з людьми, які можуть бути небезпечними.

Переглянути фотозвіт можна за посиланням


/Files/images/___2022/133.jpg
5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

З метою привернення уваги дітей до важливості створення безпечного інтернет-простору, заклади освіти Київського району провели виховні заходи.

Переглянути фотозвіт можна за посиланням

Кiлькiсть переглядiв: 415