/Files/images/Пси2.JPGВідділ психологічної та соціальної роботи методичного центру Управління освіти
адміністрації Київського району

Завідувач відділу:
Коваленко Тетяна Матвіївна
, здійснює загальне керівництво діяльності відділу, забезпечує організаційно-методичне забезпечення роботи практичних психологів та соціальних педагогів у закладах освіти району; організовує підготовку і проведення методичних заходів для керівників та педагогів закладів дошкільної та загальної середньої освіти з питань підвищення їх психологічної компетенції; координує роботу методичних об’єднань практичних психологів та соціальних педагогів; надає методичну і консультативну допомогу практичним психологам закладів освіти з питань удосконалення психологічного супроводу освітнього процесу.


Головна мета методичної роботи психологічної служби
– допомога працівникам у реалізації актуальних завдань розвитку, вдосконалення й підвищення професійної майстерності та рівня психологічної підготовки; активізація творчого потенціалу; формування здатності до швидкої адаптації в нових умовах розвитку освіти.
Напрями діяльності відділу психологічної та соціальної роботи:

1) підвищення професійної компетентності фахівців психологічної служби закладів освіти району (конференції, семінари-практикуми, методичні об'єднання, творчі групи);

2) здійснення експертної діяльності;

3) підвищення управлінської культури керівних кадрів закладів освіти;

4) психологічний супровід вдосконалення педагогічної майстерності педагогічних працівників;

5) надання консультативної допомоги;

6) здійснення психологічної підтримки обдарованої молоді;

7) здійснення профілактичної роботи;

8) здійснення соціально-педагогічного супроводу;

9) забезпечення соціального захисту дітей пільгового контингенту;

10) здійснення психологічного супроводу Шкіл сприяння здоров'ю;

11) здійснення психологічного супроводу районних, міських конкурсів.


Діяльність відділу психологічної та соціальної роботи спрямована на співпрацю з такими групами освітян:

- головні спеціалісти Управління освіти;

- керівники закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти;

- практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти;

- педагогічні працівники закладів дошкільної та загальної середньої освіти;

- батьки, учні та вихованці закладів освіти.

Перелік нормативно-правової документації щодо діяльності психологічної служби

Соціально-педагогічний супровід
учнів та вихованців навчальних закладів

Мета: створення умов для всебічного розвитку учнів та вихованців в умовах закладів освіти, створення умов для соціального захисту, розвитку дітей пільгового контингенту, організація роботи з профілактики негативних явищ у дитячому та учнівському середовищі.

Завдання:

1. Організація роботи педагогічних колективів закладів освіти щодо профілактики злочинності, бездоглядності та безпритульності дітей, запобігання поширенню алкоголізму, наркоманії та ВІЛ/СНІДу.

2. Організація роботи закладів освіти щодо ведення ділової документації з питань соціального захисту дітей та профілактики негативних явищ в дитячому середовищі.

3. Методичний супровід діяльності соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти та громадських інспекторів з охорони прав дитинства закладів дошкільної освіти.

4. Координація роботи закладів освіти щодо здійснення соціального захисту дітей пільгового контингенту, попередження правопорушень, злочинності, запобігання жорстокому поводженню з дітьми.

5. Координація роботи закладів освіти щодо забезпечення організаційних заходів, спрямованих на виконання Міської Комплексної програми "Назустріч дітям" на 2017-2021 роки

6. Організація взаємодії закладів освіти зі Службами у справах дітей, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, комітетом у справах сім’ї, молоді та спорту, ювенальною превенцією Київського ВП ГУ НП в Харківській області, Шкільними офіцерами поліції та громадськими організаціями з метою здійснення спільних заходів з попередження негативних явищ в дитячому та учнівському середовищі.

Профілактика жорстокого поводження стосовно дитини

Кiлькiсть переглядiв: 364