/Files/images/Пси2.JPGВідділ психологічної та соціальної роботи методичного центру Управління освіти
адміністрації Київського району

Завідувач відділу:
Коваленко Тетяна Матвіївна
, здійснює загальне керівництво діяльності відділу, забезпечує організаційно-методичне забезпечення роботи практичних психологів та соціальних педагогів у закладах освіти району; організовує підготовку і проведення методичних заходів для керівників та педагогів закладів дошкільної та загальної середньої освіти з питань підвищення їх психологічної компетенції; координує роботу методичних об’єднань практичних психологів та соціальних педагогів; надає методичну і консультативну допомогу практичним психологам закладів освіти з питань удосконалення психологічного супроводу освітнього процесу.


Головна мета методичної роботи психологічної служби
– допомога працівникам у реалізації актуальних завдань розвитку, вдосконалення й підвищення професійної майстерності та рівня психологічної підготовки; активізація творчого потенціалу; формування здатності до швидкої адаптації в нових умовах розвитку освіти.
Напрями діяльності відділу психологічної та соціальної роботи:

1) підвищення професійної компетентності фахівців психологічної служби навчальних закладів району (конференції, семінари-практикуми, методичні об'єднання, творчі групи);

2) здійснення експертної діяльності;

3) підвищення управлінської культури керівних кадрів навчальних закладів;

4) психологічний супровід вдосконалення педагогічної майстерності педагогічних працівників;

5) надання консультативної допомоги;

6) здійснення психологічної підтримки обдарованої молоді;

7) здійснення профілактичної роботи;

8) здійснення соціально-педагогічного супроводу;

9) забезпечення соціального захисту дітей пільгового контингенту;

10) здійснення психологічного супроводу Шкіл сприяння здоров'ю;

11) здійснення психологічного супроводу районних, міських конкурсів.


Діяльність відділу психологічної та соціальної роботи спрямована на співпрацю з такими групами освітян:

- головні спеціалісти управління освіти;

- керівники дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів;

- практичні психологи та соціальні педагоги навчальних закладів;

- педагоги дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів;

- батьки, учні та вихованці навчальних закладів.

Перелік нормативно-правової документації щодо діяльності психологічної служби

Соціально-педагогічний супровід
учнів та вихованців навчальних закладів

Мета: створення умов для всебічного розвитку учнів та вихованців в умовах навчальних закладів, створення умов для соціального захисту, розвитку дітей пільгового контингенту, організація роботи з профілактики негативних явищ у дитячому та учнівському середовищі.

Завдання:

1. Організація роботи педагогічних колективів навчальних закладів щодо профілактики злочинності, бездоглядності та безпритульності неповнолітніх, запобігання поширенню алкоголізму, наркоманії та ВІЛ/СНІДу.

2. Організація роботи навчальних закладів щодо ведення ділової документації з питань соціального захисту дітей та профілактики правопорушень серед учнівської молоді.

3. Методичний супровід діяльності соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів та громадських інспекторів дошкільних навчальних закладів.

4. Координація роботи навчальних закладів щодо здійснення соціального захисту дітей пільгового контингенту, попередження правопорушень, злочинності, запобігання жорстокому поводженню з дітьми.

5. Координація роботи навчальних закладів щодо забезпечення організаційних заходів, спрямованих на виконання Міської Комплексної програми "Назустріч дітям" на 2011-2017 роки

6. Організація взаємодії навчальних закладів зі службами у справах дітей, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, комітетом у справах сім’ї, молоді та спорту, сектором ювенальної превенції Київського ВПГУ НП в Харківській області та громадських організацій з метою здійснення спільних заходів з попередження негативних явищ в дитячому та учнівському середовищі.

Профілактика жорстокого поводження стосовно дитини

Кiлькiсть переглядiв: 255