Робота з батьками

Роль сім'ї у дошкільній освіті
1. Сім'я зобов'язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім'ї відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.
2. Відвідування дитиною дошкільного навчального закладу не звільняє сім'ю від обов'язку виховувати, розвивати і навчати її в родинному колі.
3. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності. (Закон України "Про дошкільну освіту" Ст. 8)
/Files/images/семья.jpgНемає теплішого вогнища за родинне.
Батьки, діти, онуки — найрідніші між собою люди, з'єднані в сім'ю Божою волею.
Родина, сім'я — це велика сила. Тільки вона є надійним і незрадливим захистом від усяких життєвих негараздів.
Взаємини батьків і дітей — це споконвічна проблема, від позитивного вирішення якої залежить благополуччя нашої держави, адже сім'я — це державна структура.
Дружні, спокійні, врівноважені стосунки між батьками і дітьми — це запорука здорового морального клімату в суспільстві. Не може людина творчо працювати, навчатися, якщо її щось пригнічує, тривожить, якщо не все гаразд у сімейних стосунках.
Батьки завжди бажають своїм дітям щасливої долі, просять у Бога благословення для своїх синів і дочок, мріють бачити їх щасливими і здоровими, добрими і порядними людьми.
Батьківська суворість іноді сприймається дітьми негативно, бо вони не завжди вміють і бажають прислухатися до мудрих порад, не хочуть вчитися на чужих помилках. У таких випадках між батьками та дітьми виникають непорозуміння, і, як правило, саме мама й тато усувають ці конфлікти, тактовно й доброзичливо пояснюють дітям, хто в чому помиляється.
Найголовнішим у сімейному вихованні мусить бути взаємоповага між старшим та молодшим поколінням, уміння зрозуміти, вислухати одне одного, підтримати, пожаліти. Любов — ось те почуття, яке робить сім'ю міцною, нездоланною у будь-яких життєвих випробуваннях.
Тільки родина — опора в житті кожної людини. І те, якою буде погода в домі, яким теплим та ясним буде родинне вогнище, залежить і від батьків, і від дітей.

/Files/images/Разделитель с блеском.gif

Зразок анкети для батьків
Вступна бесіда з батьками під час прийому дітей до дитсадка. Методичні рекомендації
Загальна інформація для родин у групі ЗДО
Заняття з мовленнєвого розвитку згідно сучасних вимог Базового компоненту дошкільної освіти
Картка первинного обстеження дітей, які не відвідують заклад дошкільної освіти
Пам’ятка батькам дітей, які часто хворіють
Тест «Рівень тривожності батьків»
Тести на виявлення рівня знань дітей групи короткотривалого перебування дітей з підготовки до школи
Рекомендації "Як батькам потрібно готувати дитину до вступу в дитячий садок?"
Кiлькiсть переглядiв: 470