Вул. Бакуліна

/Files/images/bak.jpgІван Бакулін

Бакулін Іван Іванович (підпільний псевдонім «Буркун») - секретар Харківського підпільного обкому КП(б)У.

Народився 16(29) липня 1900 року у селі Хотунок (нині селище у місті Новочеркаськ Ростовської області) у селянській родині.

З кінця липня 1941року - керівник Харківського підпільного обкому КП(б)У. І.І.Бакулін ще до окупації Харкова пройшов спеціальну підготовку по техніці міннопідривної справи під керівництвом полковника І.Г.Старинова. За двадцять три місяці героїчної боротьби проти фашистів патріоти Харківщини винищили більше 23 тисяч гітлерівських солдат, офіцерів та іх посібників, підірвали 21 ешелон з живою силою та технікою, розгромили 4 ворожих штаби, вивели з ладу 88 паровозів, 777 вагонів, було зруйновано 20 мостів, підбито сотні автомашин та тракторів.

У відповідь на дії підпільників ворог посилив репресії. У лютому німцями схоплені та закатовані керівники комсомольського підпільного обкому О.Зубарєв, Г.Нікітіна та П.Глущенко, а на початку літа 1942 року гітлерівцям вдалося остаточно вийти на слід та зарештувати самого І.І.Бакуліна. 24 вересня 1942 року після найжорстокіших катувань патріот помер у в'язничній лікарні, не сказавши ворогам ані слова….

8 травня 1965 року Івану Івановичу Бакуліну було присвоєне почесне звання Героя Радянського Союзу (посмертно). Іменем мужнього підпільника названа вулиця в Дзержинському та Київському районах.

Кiлькiсть переглядiв: 262