Археологічний музей Школи мистецтв

Археологічний музей Школи мистецтв створено відповідно до наказу № 65 від 3 грудня 2014 р. та зареєстровано 24 березня 2015 р. (свідоцтво № 21-339).
Фонди Музею поповнюються під час археологічних розвідок та розкопок на території «Національного заповідника Херсонес Таврійський», Більського городища, частину експонатів становлять дарунки експедицій ХНУ імені В. Н. Каразіна. В складі музею нараховується 195 занесених до інвентарної книги експонатів; п’ять експозиційних розділів.
Археологічний музей Школи мистецтв поєднує в собі музей, бібліотеку та дослідницьку лабораторію.
За 2014-2015 навчальний рік на території музею було проведено 50 екскурсій, 40 учбових занять, 2 учнівські конференції, 7 відкритих уроків. Музей відвідали 258 дітей – учнів ХЗОШ № 52 та ХГ № 55. Проводилися як оглядові, так і тематичні екскурсії. Серед тематичних екскурсій найбільшу зацікавленість викликали екскурсії, що стосувалися історії Великої грецької колонізації та грецьких міст, історії Стародавнього Риму, Візантії та Херсонеса Таврійського.
В музеї здійснюють перші кроки у науку гуртківці – учасники Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої Академії наук України, які працювали як з фондами, так і з музейними експозиціями. Результати цієї праці відображені у публікаціях, котрі вийшли у збірнику учнівських робіт «Нартекс» та науково-дослідницьких роботах, захищених у Малій академії наук (секції «Археологія», «Всесвітня історія», «Мистецтвознавство»).
Вихованці Школи мистецтв приймають активну участь в екскурсійній роботі та діяльності Ради музею.

Кiлькiсть переглядiв: 254