Етнографічний музей “Світлиця”
Харківської загальноосвітньої школі І- III ступенів № 164

/Files/images/164_1.JPGЕтнографічний музей “Світлиця” при Харківській загальноосвітній школі І- III ступенів № 164 був заснований на базі етнографічних, народознавчих, краєзнавчих джерел у 2000 році керівником навчального закладу – Чухно Віктором Васильовичем. У 2008 році отримав звання «Зразкового музею».

Адреса музею – м. Харків, Київський р-н, вул. Метробудівників, 18,

ХЗШ № 164. Телефон – 65-15-16. Факс -057-65-15-16

/Files/images/164_2.JPGВідповідальний за роботу музею – Чайка Галина Іванівна, вища освіта, вчитель української мови та літератури, кваліфікаційна категорія «спеціаліст ІІ категорії».

Під музей виділено окреме приміщення біля актової зали. Тут зберігаються предмети українського побуту (стіл, лави, скриня, мисник, ліжко, пряло, колиска), зразки національного одягу, вироби з глини, дерева, рушники, предмети господарчої діяльності українців. Музей стилізовано у вигляді української хати.

Проводяться заняття з української літератури, народознавства, історії України. Масові заходи відзначаються розмаїттям тем та ідей. Виставки українських писанок, дитячих малюнків, рушників, учнівських робіт з народознавства тощо.

/Files/images/164_3.JPGМузей має 380 експонатів, які зосереджені в експозиційних розділах:

- куточок українського побуту( мальована піч, дерев’яна колиска, ліжко),

- глиняні вироби,

- дерев’яні вироби,

- предмети господарчої діяльності,

- ікони,

- набір картин із зображенням українського національного одягу.

/Files/images/164_4.JPGГоловним завданням у роботі музею є:

- розширення і поглиблення загальноосвітньої підготовки учнівської молоді засобами позакласної, позашкільної роботи; розвиток творчих інтересів до пошукової, краєзнавчої роботи; формування в молодого покоління розуміння нерозривного зв'язку минулого, сучасного і майбутнього України;

- вивчення, охорона і пропаганда пам'яток історії, культури та природи рідного краю;

- проведення культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді та інших верств населення.

Результатом роботи музею є зібраний і оформлений матеріал, а також створення і поповнення стаціонарних експозицій та виставок; проведення освітньо-виховної роботи серед учнівської молоді і населення. Робота музею спрямована на розвиток, збагачення й удосконалення матеріальної бази музею, а також продовження екскурсійної та пропагандистської роботи.

Музей став шкільним навчально-виховним центром, на базі якого здійснюється краєзнавча пошукова робота.

Кiлькiсть переглядiв: 357