Музей Бойової Слави
Харківського ліцею №107

/Files/images/foto_0001.jpgМузей Бойової Слави на базі Харківського ліцею № 107 ХМР ХО був відкритий 30.08.2012 року відповідно до № 152 наказу щодо створення музею при навчальному закладі

Організація музею є результатом цілеспрямованої творчої науково-дослідницької та збиральної діяльності учнів.

Музей Бойової слави (кабінет ДПЮ ) має таке матеріально – технічне забезпечення:
- комп’ютер
- телевізор
- DVD
- експозиції за напрямками
- цивільна оборона
- вчимося захищати Батьківщину
- сторінками історії ВВВ
- особистий захист від хімічного зараження
- бойова та стройова підготовка - місце днювального
- куточок слави « Герої - афганці»

/Files/images/foto_0009.jpg

В процесі створення ліцейського музею "Бойової Слави" актив однодумців, а саме учні, педагоги, спеціалісти музейної справи, намагалися здійснити систематичну пошукову, фондову, експозиційну, культурно-освітню роботу. Працюючи над виконанням цих планів і профілем музею "Бойова Слава" ми визначали основні напрямки експозиції, які би відповідали послідовності подій Великої Вітчизняної війни на Україні, її хронологію та наслідки.

Ми намагалися проводити напрямок краєзнавчої роботи, яка також відповідає головній меті та профілю музею.

В ліцейському музею діє чотири основних експозиційних розділу:

"Початок війни" та "Тяжкий 1942 р.";

"Новий порядок" та "Народний рух Опору";

"Визволення України в І943-І944 рр.";

"Українська Повстанська Армія".

За кожним з цих розділів працює група учнів 10 та 11 класів, у яких згідно сучасних літературно-історичних джерел, створені тематичні папки з матеріалами екскурсій. Екскурс проводяться, як на базі самого музею, так на тимчасово діючих виставках.

Так, з 1.09.2012 р. в рекріаціїї, яка прилягає до шкільного музею, діє куточок слави « герої - афганці»

Велику роботу приділяється фонду музейних предметів - оригінальних пам'яток, історії, які зібрані та зареєстровані в Інвентарній книзі, на основі яких побудована експозиція нашого лілейного музею. Робота над фондами почалася за довго до створення самого музею. В цій роботі приймали активну участь учні, педагоги, батьки. Це свідчить про небайдужість нашого суспільства до Історичного минулого. Зараз в фондах музею знаходиться велика кількість оригінальних експоната, які в більшості мають історично-культурну цінність.

/Files/images/foto_0005.jpgВ роботі музею проводиться робота по створенню "Книги Пам'яті, де збираються спогади учнів та їх батьків про родичів, які приймали участь в Великій Вітчизняній війні. Зібрано вже досить велику кількість спогадив про тих хто мужньо відстоював Батьківщину на фронті, в тилу ворога, на заводах та фабриках, в ворожих концтаборах.

Кiлькiсть переглядiв: 269