Музей історії ЦДЮТ №3

Музей історії, який знаходиться у центрі дитячої та юнацької творчості №3 Харківської міської ради, створений у 2006 році за році за рішенням засідання педагогічної ради закладу від 26.06.2006, протокол №3.

/Files/images/Изо041.jpgМузей історії закладу є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь і призначений для вивчення, збереження та використання пам’яток природи, матеріальної та духовної культури.

Мета діяльності музею полягає у залученні молодого покоління до вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого народу, у формуванні освіченої творчої особистості та сприянні відродженню і розбудові національної системи освіти як найважливішої ланки виховання свідомих громадян Української держави.

За своїм напрямком музей є історико-краєзнавчим і присвячений вивченню історії розвитку закладу. Унікальність музею полягає в тім, що у ньому зібрані матеріали, які є джерелами інформації про народження дитячої організації закладу, її віхи історії, творчий внесок працівників, виставки дитячих робіт, нагороди колективів, відображення досягнень вихованців у документах. За 7 років існування музею (2006-2013 роки) кількість експонатів основного фонду музею налічує 558 одиниць.

Музей історії закладу працює за напрямками:
- організація дослідницької діяльності згідно з тематикою музею;
- систематичне поповнення фондів музею;
- пошукова діяльність згідно з тематикою музею;
- організація обліку музейних предметів, забезпечення їх збереження;
- створення і поповнення стаціонарних експозиції та виставок;
- проведення освітньої і виховної роботи серед учнівської молоді та населення;
- організація та участь у масових заходах різного рівня;
- надання можливості використання матеріалів музею у навчально-виховному процесі.

/Files/images/Изо040.jpgПостійно діючі експозиції музею історії відвідали учні шкіл району у дні шкільних канікул та залюбки приходили на екскурсії під час перебування у літніх таборах відпочинку при загальноосвітніх навчальних закладах Київського району. Також музей відвідали ветерани та інваліди війни, люди похилого віку, батьки вихованців, гуртківці закладу, колишні працівники та вихованці закладу, директора, методисти та керівники гуртків позашкільних закладів міста та області, педагогічні працівники дошкільних закладів, мешканці Київського та Московського районів, студенти вищих навчальних закладів міста Харкова, гості з Англії, Ізраїлю, Індії, Росії, Греції, Німеччини та Франції.

Кiлькiсть переглядiв: 220