Музей Т.Г.Шевченка
Харківська загальноосвітня школа №96

Шкільний музей Т.Г.Шевченка на базі Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 96 Харківської міської ради Харківської області було відкрито на підставі рішення (наказу) № 2 від 05.09.1990р., має свідоцтво № 20/133 про реєстрацію. Основний профіль музею – літературно-етнографічний.

/Files/images/krhs_fff160.jpgРаду музею очолює директор школи Єфіменко О.Г., а керівником його є вчитель української мови та літератури Пересипкіна К.М.

Звання «Шкільного музею» присвоєно згідно наказом обласного управління освіти № 438 від 27.08.1996р.

Музей має широку експозицію, що висвітлює життя і творчість великого поета, художника, а також різні предмети побуту часів життя Тараса Григоровича Шевченка.

Експозиційні розділи:

- «Життя Т.Г. Шевченка»;

- «Вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка»;

- «Художня спадщина Т.Г. Шевченка».

/Files/images/krhs_fff159.jpgФонди музею налічують 540 експонатів, серед яких є стенди, картини, фотографії, різьблення по дереву, предмети кераміки та чеканки, бюсти Шевченка, старовинні предмети побуту, меблі та посуд, серветки та рушники, книжки, буклети, листівки, значки, медалі та інше.

В музеї представлені й оригінальні експонати: копії з автопортретів Шевченка, роботи народного художника Колінєва Миколи Федоровича (по дереву), робота по дереву художниці Молочинської Надії Іванівни, посмертна маска Шевченка, макет хати Шевченка, кобза ХІХ ст., годинник ХІХ ст. та стілець ХІХ ст.

Музей активно використовується в навчальному процесі. Потягом навчального року проводяться екскурсії, працюють лекторські групи. Експонати музею широко використовуються на уроках української літератури. В музеї учнями школи святкуються Шевченкові роковини, Готуються інсценізації його творів, звучать його вірші.

Музей підтримує тісні стосунки з музеями України: з державним Канівським та Київським Т.Г. Шевченка.

/Files/images/krhs_fff157.jpgВедеться постійна пошукова робота щодо поповнення музею новими експонатами, документами, матеріалами.

Матеріалами музею користуються студенти ВНЗ – випускники школи при написання курсових та наукових робіт, вони мають можливість отримати методичну допомогу з боку керівника музею.

Також музей підтримує зв'язок з викладачами ХНПУ Г.С. Сковороди.

У березні 1994 року музей нагороджено грамотою за кращу роботу, представлену на обласну конференцію юних краєзнавців «Краю рідний мій - Слобожанщина», а у 2003 році музей стає переможцем у конкурсі шкільних музеїв Київського району м. Харкова. За участь у Слобожанському фестивалі учнівської творчості «Золоте яєчко» музей отримав диплом І ступеня у 2003 та 2004 роках.

Кiлькiсть переглядiв: 272