2017 - Рік Японії в Україні

Указ Президента України №1/2017 "Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні"

Наказ від 04.05.2017 № 186 "Про підсумки проведення районної виставки-конкурсу дитячих художніх виробів «Коли сакура цвіте» серед вихованців та учнів дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів району"
Наказ від 21.02.2017 № 92 "Про проведення районної виставки-конкурсу дитячих художніх виробів «Коли сакура цвіте» серед вихованців та учнів дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів району"
Наказ від 01.02.2017 № 58 "Про затвердження плану заходів з проведення Року Японії в навчальних закладах Київського району"

Офіційний логотип "Року Японії в Україні"

Було обрано офіційний логотип «Року Японії в Україні», присвяченого святкуванню 25 річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною.
Цей логотип створений японським графічним дизайнером паном Томоо Каваі, який проживає у префектурі Шіга. Головним мотивом у цьому логотипі стали національні прапори обох країн. Хіномару (японська назва прапору Японії) і пасхальне яйце притуляються один до одного, чим символізують дружні відносини між Японією та Україною.
Даний дизайн було обрано серед 32 інших пропозицій, представлених на розгляд Посольства Японії у період від 22 серпня до 7 жовтня цього року.


Заходи


14 грудня 2017 року на базі Харківської загальноосвітньої школи № 52 та комунального закладу «Школа мистецтв» відбулась районна науково-практична конференція «Історія та культура Японії: від стародавніх часів до сьогодення». Детальніше ...
17 листопада 2017 року під патронатом голови Адміністрації Київського району Харківської міської ради, депутата Харківської міської ради, Казанжиєвої Неллі Василівни у Харківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 166 «Вертикаль» Харківської міської ради Харківської області відбувся фестиваль японської культури «Пори року у Японії». Детальніше ...

/Files/images/_2017/DSC_0647.JPG


З нагоди оголошення 2017 року "Роком Японії в Україні", з метою популяризації та вивчення історії, культури, традицій народу Японії з 10.04.2017 по 28.04.2017 на базі методичного центру відбулася виставка-конкурс художніх виробів «Коли сакура цвіте» серед вихованців та учнів загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів району.
На виставку-конкурс було надано більше 80 робіт із ЗНЗ №№ 4, 5, 9, 17, 52, 55, 96, 133, 165, 166, 170, «Старт-школа», ДНЗ №№ 69, 413, та ЦДЮТ № 3 і СЮТ № 2.
Районний конкурс-виставка проходив у трьох номінаціях: живопис та графіка, орігамі, поробки з будь-якого матеріалу.
Участь у конкурсі брали автори чотирьох вікових категорій: вихованці груп старшого дошкільного віку ДНЗ, учні 1-4-х класів, учні 5-8-х класів, учні 9-11-х класів.
Усі роботи, згідно з умовами проведення виставки-конкурсу дитячих художніх виробів, були присвячені Японії.
Надані дитячі роботи на конкурс відрізнялися техніками виконання та вразили членів жюрі своєю яскравістю, виразністю.
Кращі роботи дітей буде відзначено дипломами Управління освіти адміністрації Київського району Харківської міської ради.


Галерея "Виставка-конкурс художніх виробів «Коли сакура цвіте»"


Протягом березня-квітня 2017 року у Київському районі відбувся щорічний конкурс "Київський район очима юних", який був присвячений Року Японії в Україні.
Конкурс проводився за такими номінаціями: "Книжка-саморобка "Японія очима дітей", "Японська лялька", "Поробки за технологією оригамі "Улюблені куточки Київського району", "Мультиплікаційні ролики у жанрі аніме", "Бізнес-проекти "Перспективи взаємодії Японії і Харкова".
У конкурсі взяли участь учнівські та педагогічні колективи усіх навчальних закладів району комунальної форми власності та ХПНВК "Старт-школа". Близько 150 дитячих робіт було надано на конкурс. Роботи всіх учасників конкурсу відрізнялися оригінальністю та яскравістю, тому важко було обирати найкращих. Що стосується творчого підходу та самовираження до підготовки бізнес-проектів та мультиплікаційних роликів, то тут кожен учасник був неповторним.

/Files/images/_2017/_япония.jpg


У рамках проведення у 2017 році Року Японії в Україні у всіх бібліотеках загальноосвітніх навчальних закладів району оформлено постійнодіючі тематичні виставки художньої та документально -публіцистичної літератури, фотоматеріалів, присвячених японській історії, культурі, традиціям.
Фотозвіт

Фото-конкурс "Рік Японії в Україні"

Для усіх жителів України, які мали нагоду відвідати Японію чи зараз там проживають, Посольство Японії оголошує конкурс «Японія у фото» (тематика в рамках загальної теми не обмежена: культура, їжа, свята, пейзаж і т.д.). З умовами конкурсу можна ознайомитися на сайті Посольства Японії в Україні.
Кiлькiсть переглядiв: 200