Увага, екстернат!

Лист Міністерства освіти і науки України № 1/9-93 від 25.02.2015 "Щодо прийому на екстернатну форму навчання"

/Files/images/_екстерн.jpg

У навчальних закладах Київського району реалізується право громадян на здобуття освіти за екстернатною формою.

Увага! Наказом Міністерства освіти і науки України від 13.03.2017 № 369 затверджено нове Положення про екстернат у закладах загальної середньої освіти.

У цьому Положенні зазначено, що:

екстерн – це особа, яка зарахована до загальноосвітнього навчального закладу для проходження річного оцінювання навчальних досягнень та/або державної підсумкової атестації;

екстернат – форма здобуття загальної середньої освіти, що передбачає самостійне, у тому числі прискорене, опанування екстерном змісту навчальних предметів певного освітнього рівня та\або за певний клас в обсязі, визначеному відповідним державним стандартом загальної середньої освіти, та отримання відповідного документа про освіту.

/Files/images/_екстерн1.jpg

Що нового?

У новому Положенні визначено порядок організації навчання для осіб, які проживають або проживали на тимчасово окупованій території чи на території проведення антитерористичної операції (на період її проведення).

Заяву про зарахування на екстернат можуть подавати і неповнолітні особи, які виїхали із неконтрольованої території або з населеного пункту на лінії зіткнення у супроводі родичів або будь-яких повнолітніх осіб, які не є їх законними представниками.

Приймання заяв для зарахування на екстернат починається з вересня (було з жовтня) поточного навчального року і закінчується не пізніше, ніж за три місяці до початку проведення відповідного річного оцінювання чи атестації (було – не пізніше 1 березня).

Для осіб, які навчалися або навчаються за кордоном, а також для осіб, які проживали чи проживають на неконтрольованій території або на території населених пунктів на лінії зіткнення, приймання заяв здійснюється протягом всього календарного року.

Екстернам, які проживають або проживали на неконтрольованих територіях та в один рік проходять атестацію за курс базової і повної загальної середньої освіти, надається право проходження атестації за курс базової загальної середньої освіти без наявності річного оцінювання навчальних досягнень, окрім навчальних предметів: українська мова та література, історія України, географія України, правознавство.

УВАГА!
Міністерством освіти і науки України визначено перелік опорних шкіл, які здійснюють навчання за екстернатною формою учнів із окупованих територій Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та непідконтрольних українській владі територій Донецької і Луганської областей.

У Київському районі м. Харкова визначено два таких заклади загальної середньої освіти:

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 Харківської міської ради Харківської області 61002, м. Харків, вул. Іванова, 19/21 700-46-91
school5.08@ukr.net
Директор школи - Ткачова Катерина Іванівна
Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №36 Харківської міської ради Харківської області 61023, м. Харків, вул. Алчевських, 55 700-26-29 h_sc36@ukr.net Директор школи - Ричкова Лариса Володимирівна
УВАГА!
Лист Міністерства освіти і науки України № 1/9-436 від 14.09.2015 „Щодо продовження здобуття загальної середньої освіти особами, які проживають на тимчасово окупованій території України” –
„...керівники відповідних навчальних закладів за необхідності можуть приймати рішення про зарахування екстернів на навчання у відповідному навчальному році без обмеження терміну подачі заяв.”
Кiлькiсть переглядiв: 185