Вул. Гуданова

/Files/images/gudan.jpgЄвген Гуданов

Євген Гуданов народився 7 листопада 1921 року в Харкові в робітничій сім'ї. Закінчив сім класів Харківської школи № 1, працював на Харківському автотракторо-ремонтному заводі. У серпні 1941 року Гуданов був призваний на службу в Робітничо-селянську Червону Армію.

У 1942 році закінчив Білоцерківське військове піхотне училище, евакуйоване до Томська. З вересня того ж року перебував на фронтах Великої Вітчизняної війни. Брав участь у боях на Волховському, Воронезькому і 2-му Українському фронтах. Брав участь у боях під Ленінградом, звільненні Полтавської та Черкаської областей, битві за Дніпро, Корсунь-Шевченківській операції. До березня 1944 року лейтенант Євген Гуданов командував взводом розвідки 857-го стрілецького полку 294-ї стрілецької дивізії 52-ї армії 2-го Українського фронту. Відзначився під час Умансько-Ботошанської операції.

Взвод Гуданова, діючи попереду основних сил, першим переправився через Південний Буг і, використовуючи перевагу раптовості, звільнив три населених пункти. Надалі взвод переправився через Дністер і провів розвідку ворожої оборони, забезпечивши успішне форсування річки полком без втрат. У 20-х числах березня 1944 року група з п'яти чоловік, очолювана Гудановим, отримала завдання провести розвідку чисельності військ противника в населеному пункті Царінград Дрокійський району Молдавської РСР. Виявивши місцезнаходження штабу, розвідники зняли вартових і захопили в полон полковника румунської армії, а потім змусили противника відійти до станції Дрокія, де перебували радянські війська. У результаті противник зазнав великих втрат. 25 березня 1944 року група Гуданова потрапила в оточення румунських військ. Одного з розвідників, переодягненого у ворожу форму, Гуданов відправив з донесенням до штабу полку, а з рештою зайняв кругову оборону і прийняв бій. Група відбивалася до останнього патрона і загинула в повному складі. Гуданов був похований у селі Царінград.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 13 вересня 1944 року за «мужність, відвагу і героїзм, проявлені в боротьбі з німецькими загарбниками» лейтенант Євген Гуданов посмертно був удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу. Також посмертно був нагороджений орденом Леніна.

На честь Гуданова названа вулиця в м. Харкові. На вулиці Гуданова знаходиться Харківський коледж медичного обладнання (ХКМО), Управління Державного казначейства міста Харкова та міська отоларингологічна клінічна лікарня № 30.

Іменем Гуданова також названа вулиця в місті Дрокія (Молдавія).

Кiлькiсть переглядiв: 231